Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Bazalt Taşı İle Yeni Tasarımlar

Doğada birçok taş çeşidi bulunmaktadır. Allah, her taşı farklı bir özellikte yaratmıştır. Bazı taşlar sert ve dayanıklı iken bazı taşlar ise daha kolay kırılabilir ve yumuşak özelliktedir. Bir taş çeşidi olan bazalt taşı, hem sert hem de dayanıklı özellikleriyle en çok kullanılan taş çeşididir. Taş madeni ocaklarından itina ile çıkarılan bu taşlar, taşımayla işleneceği fabrikaya götürülmektedir.

 

Bu taş fabrikalarında özel taş aletleriyle farklı boyut ve desenlerde kullanıma hazır hale getirilmektedir. Farklı ebatlarda üretilen bazalt taşı, özel ambalajlarla korunarak piyasaya sürülmektedir. Bazalt küp taşı, bazalt plak taşı, bazalt bordür taşı, bazalt oluk taşı olmak üzere farklı çeşitleri olan bu değerli taşın farklı kullanım alanları vardır.

 

Bazalt Taşı Nerelerde Kullanılır?

 

Bazalt taşın kullanım alanları bir hayli fazladır. Günlük hayatta her yerde bu taş ürünleriyle karşılaşabiliriz. Bazalt küp taşının parklarda, site boş alanlarında, meydanlarda kullanıldığını söyleyebiliriz.

 

Bazalt plak taşı bina önlerinde, depo ve mağazalarda karşımıza çıkabilmektedir. Bazalt bordür taşı ise geniş meydanlarda, parklarda vb. alanlarda kullanılmaktadır. Dayanıklı olması ve geniş ebat seçeneklerinin olması bu taş çeşidine rağbeti arttırmaktadır. Bazalt taşı, görüldüğü gibi ayağımızı bastığımız her yerde karşımıza çıkabilmektedir.

 

Diğer taş türlerine göre tahrip olmasının zor olması, temizlenmesinin kolay olması gibi sebeplerle tercih edilen bu taş, son zamanlarda herkes tarafından bilinen, takip edilen bir ürün olmuştur. Sadece belediyelerin tercih ettiği bir zemin döşeme ürünü değildir. Birçok inşaat firması bu taşı kullanmaktadır.

 

Büyük konut projelerinin bulunduğu alanlarda zemin döşemeciliği için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Geniş plak avantajı ve kolay döşenebilir olması, talep ihtiyacını arttırmaktadır. Bu kadar rağbet görmesi sebebiyle taş ocaklarında özellikle bu taş ürünlerinin çıkarılmasına daha çok önem verilmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN