Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

beyaz-cakil-taslari

Çakıl taşı; dere veya deniz kenarlarında akıntılı sularda suyun hareketi ile aşınan ve sivrilik özelliğini kaybedip; şekilsel olarak genellikle badem şeklinde irili ufaklı olan, taş gruplarına verilmiş olan genel isimdir. Pek çok farklı renge sahip olan çakıl taşlarının kullanım alanları renkleri için olanlar; mozaik oluşturma amaçlı bahçe veya yürüyüş yollarında ve beton işlerinde kullanılmaktadır.

Beyaz renkte olanları da yalnızca beyazların bir araya gelmesi ile iç ve dış mekan dekorasyonlarında kullanılmaktadır. Genellikle dere kenarlarında sıkça rastlanılabilen beyaz çakıl taşları dekorasyon açısından sade bir tasarım anlayışı yaratmak isteyenlere iç ve dış mekanlarda farklı ve fonksiyonel kullanım önerileri sunmaktadırlar.

Kalkerden daha sert bir yapıya sahip olan beyaz çakıl taşları asitlerden zor etkilenmektedirler. İç mekanda asitlerden zor etkilenen çakıl taşları asitle en çok karşılaşılabilecek, mutfak ve banyo gruplarında da dekoratif amaçlı kullanılabilir. Döşeme ve süsleme amaçlı kullanılan beyaz çakıl taşları ile pek çok farklı kullanım alanlarında farklı konseptler oluşturulabilir ve aynı zamanda yenilenmiş, taze ve doğal dekorasyon çözümleri üretilebilir.

Beyaz çakıl taşları salonda iç mekan çiçeklerinin topraklarına döşenebileceği gibi tek bir duvar yalnızca  beyaz çakıl taşları ile döşenip mekanda farklı bir atmosfer yakalanabilir. Mekanlarda dekorasyon amaçlı beyaz çakıl taşlarının kullanımı ile temiz, ferah ve sade bir tasarım anlayışı ile yaratılmış farklı bir konsept yansıtılabilecektir.

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN