Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

DOĞAL TAŞ NEDİR VE NERELERDE, NE AMAÇLA KULLANILIR?

dogal-tas

Doğallığı korunarak şekil verilen zemin ya da duvar kaplamalarına doğal taş adı verilmektedir. Doğal taş cinsine, özelliğine ve çeşidine göre farklılıklar göstermektedir ve her tür malzeme ile rahatlıkla kombine edilebilmektedir. Doğanın içinden gelen bu taşlar, içerisinde insan sağlığına zarar verecek herhangi bir madde barındırmamaktadır. Yanıcı olmayan ve zehir barındırmayan bu taşları her ortamda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 

Bu doğaltaşların dokuları doğal bir renge sahiptir ve farklı yapıları ile kullanılan mekânlara çok daha estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Doğal taşlar, çok dayanıklı bir yapıya sahiptirler ve bu sebeple de hem iç hem de dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Neredeyse doğada hazır olarak bulunan doğal taşı çıkarmak için büyük bir özen göstermek gerekmektedir. Sınırsız bir ömre sahip olan doğal taş, bu yönü ile düşünüldüğünde diğer suni dekoratif malzemelerden çok daha az bir maliyete sebep olmaktadır.

 

Gününüzün mimari yapısında mimarların en gözde dekoratif malzemeleri arasında yer alan doğal taş, mekânlara çok daha modern bir görünüm kazandırmaktadır. Doğal taş oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Evlerde kullanılan doğal taş genel olarak tek duvar yüzeyine döşenir. Şöminenin ve ya LCD TV’nin yer aldığı duvarlarda da doğal taş çok şık bir görünüm yaratmaktadır. Bunun yanı sıra mutfaklarda da doğal taşın modern görünümünden faydalanılmaktadır.

 

Ofislerde de daha ferah ve modern bir ortam yaratmak için doğal taş kullanılmaktadır. İşyeri ortamında dekoratif bir duvar elde etmek için ya da kolonların etrafına doğal taş uygulaması yapılabilir.

 

Doğal taşların tercih edilmelerinde ki en önemli sebeplerden biri de sağlıklı ve hijyenik yapı taşları olmalarıdır. Doğal taşlara bakım yapmaya gerek yoktur. İç mekânlarda kullanılan doğal taşların tozunu almak, dış mekânlarda ise yıkamak yeterlidir. Birçok farklı çeşide ve renge sahip olan doğal taşlar istenilen ebatlara uygun olarak kesilebilmektedir. Bu yönüyle de dekoratif ve döşeme malzemelerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

 

Günümüzde doğal taş çeşidi ve üretim imkânları her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu da doğal taş fiyatlarının biraz daha ucuzlamasına ve tedarikçilerin de artmasına neden olmuştur. Kullanılacak olan doğal taşı uygularken taşın seçimi, yapı ile uyumu ve uygulanışı oldukça önemli bir konudur. Profesyonel bir teknik kadroya sahip olan firmamız, en uygun koşullarda ve sorunsuzca mekânlarınıza doğal taş uygulaması yapmaktadır.

En ekonomik ve sağlıkla dekoratif malzemeler arasında yer alan doğal taş çeşidi ile siz de istediğiniz tarzda yaşam alanları yaratabilirsiniz. Mekânlarınıza en uygun birçok farklı doğal taş çeşidini burada bulabilir ve en uygun fiyatlar ile dekoratif alanlara sahip olabilirsiniz.

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN