Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Bin Bir Yönlü Doğal Taşlar

dogaltaslar

Yeryüzünde bir sürü doğal taşlar vardır. Hemen hemen hepsinin farklı özelliği bulunup, ticari olarak kullanılabilir. Dayanıklılığı ve güzelliği ile ünlüdür. Bu taşlar hayatımıza pozitif enerji katar. Son yıllarda moda kategorilerinin içinde ne popüler olanıdır.

Her taşın insan üzerinde gösterdiği etki farklıdır. Şimdi bu taşların ne işe yaradığına göz atalım. Akit taşı; turuncu renk olup ürende ince beyaz desenleri bulunur. Bu taş cilt hastalıklarına, sinirlere, karabasan ve sağlığa iyi gelir. Negatif enerjiyi atıp pozitif olmayı sağlar. Amazonitise taşı; sarıdan yeşile ve maviye yeşile göre değişkenlik gösterebilen bir taştır. Değişimlere ayak uydurmanızı sağlar. Korkuyu alır. Stresli bir yaşamdan uzak durmanıza yardımcı olur. Ametist taşı; koyu mor renktedir.
Çok etkili bir taş olup odanın herhangi bir yerine konsa dahi tüm negatifliği alır. Stressiz bir yaşam sağlar. Uykusuzluğa birebirdir. Akuamarin taşı; mavi ve sarımsı renktedir. Rahatsızlara iyi gelir. Özellikle böbrek hastalığı olanlara göredir. Halsizliğe karşı birebirdir. Bereket getirip kendimize olan güveninizi arttırır. Aventurin taşı; açık yeşil renkte olup diğer adı yıldız taşıdır. Görünüşü hoş bir taştır. Duygusal hayatınızı düzene sokar. Hayatımızdaki olumsuzlukları yok etmenizde etkendir. Ufkunuzu açar. Hayal dünyası geniş olan kişilere bir taştır. Gençler için faydalıdır. Ay taşı; süt beyazı renktedir. Egoistlere iyi gelir. Nazara karşı korur. Firuze taşı; su mavisi renktedir.
Dert ve kedere iyi gelir. Sıkıntılarımızdan kurtulmanıza yardım olup şoktan çıkmanızı sağlar. Huzur yayar. Florit; Gökkuşağı muhteşem yedi rengi bu taşın için hapsedilmiştir. Bu renkler sayesinde dinç ve pozitif olmanızı sağlar. Elinizde tuttuğunuzda olumsuz düşüncelerin gökyüzüne doğru uçmasını sağlar. Bu şekilde zihninizdeki düşünceleri berraklaştırır. Apatit taşı; mavi renkte olup üzerinde beyaz çizgiler vardır. Kekemeliğe iyi gelir ayrıca yas duygusundan kurtulmanıza yardımcı nitelikte bir taştır. Kan taşı; mavi üzerinde yeşilin tüm tonlarını barındıran ve üzerinde kırmızı noktalar olan bir taştır. Kan ile ilgili hastalıklara iyi gelip pozitiflik salgılar.
Krizolol taşı; oval, koyu yeşil ve yapısı kırık görünümdedir. Üstünüzdeki negatif enerjiyi alır. Sinirli bir yapıya sahipseniz gerginliğinizi alır. Sitrin taşı; oldukça parlak sarı renktedir. Sindirimde sorun yaşıyorsanız bu taş size iyi gelecektir. Ayrıca özgüveninizi arttıracak kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Bakır taşı; Koyu yeşil renktedir. Üstünde çeşitli desenler barındırır. Bu taş ruhsal sorunlarına karşı iyi gelmektedir. Yeryüzünde sayılamayacak kadar çok doğal taşlar mevcuttur. Ama en yararlıları en güzelleri bunlardır.
Doğal taşlar dediğimizde akla gelen başka bir özellik de her burcun taşının ayrı olmasıdır. Ateş su, toprak ve hava olarak ayrılan burçların özellikleri farklı olduğundan dolayı her burcun kendine özgü doğal taşları bulunmaktadır. Doğal taşlar; porselen, cam sanayi , bileklik , küpe , yüzük gibi ürünlerde kullanılır. Kendinize uygun olan taşı belirleyip yararlarından faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN