Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

dogaltas-ve-ozellikleri

DOĞAL TAŞLAR ve ÖZELLİKLERİ

Doğal taşlar, pek çok soruna faydalıdırlar. Aksesuar amaçlı kullanıldıkları gibi daha pek çok alanda kullanılırlar. Uzun senelerde hatta yüzyıllarda oluşan bu taşlar, gerçekten de insanlar için çok büyük öneme sahiptir. Pozitif enerji ve rahatlık verdiği düşünülen doğal taşlar, kişinin negatif enerjisini de alır. Doğal taşlar ve özellikleri, çeşit bakımından çok zengindir. Birçok doğal taş bulunduğu gibi, bu doğal taşların özellikleri de birbirinden farklı ve çeşitlidir. Daha çok şifa ve şıklık amacı ile kullanılan bu taşlar, bazı yerlerde süsleme eşyası olarak da kullanılır. Mısır döneminden gelen bu anlayış biçimi, şu zamanlarda ülkemizde de yaygınlaşmıştır.

Doğal taşlar ve özellikleri, bazı kişilere göre faydası bulunurken, bazı kişilere göre de süs amacındadır. Akik, güçlü bir iyileştirici olduğuna inanılmaktadır. Farklı minerallere sahip olduğu söylenir. Güneş ile birleştiğinde ve tene temas ettiğinde pek çok konuda şifa kaynağıdır. Aynı zamanda güç, mutluluk ve pozitif düşünce gibi daha pek çok olumlu şey yarattığı da bilinmektedir. Çoğu iş adamları ya da cesaret arayan kişilerde bu taş rastlanır. Cesaret verici özelliği bakımından çok tercih edilir. Akuamarin de yine cesaret taşıdır. Eve konulduğunda bereket ve uğur getirir. Kişi üzerinde bulunduğunda ise ruhsal doyum sağlar. Hafıza güçlendirici ve hastalıklara iyi gelicidir. Dürüstlük, güven sembolü olarak da bilinir.

Doğal taşlar ve özellikleri, daha çok kişiyi rahatlatmak içindir. Ametist taşı, kişiyi nazardan koruyan bir taştır. Cilt hastalığı, alerji ve göz hastalıklarına çok büyük etkisi vardır. Depresyondaki kişilerin bu taşı kullanması önerilir. Çünkü bu taş negatif enerjiyi üstüne çekmesi ile meşhurdur. Ayrıca uykusuzluk problemine de birebirdir. Ay taşı, kişiye yaşama sevinci aşılar. Empati kurmayı kuvvetlendirir ve düşüncelerde denge sağlar. Yaşlanma ve çok yeme konusunda etkilidir. Elmas, daha çok tanınan bir taştır. Aksesuar olarak da çok kullanılır fakat özellikleri de çok olumludur. Sadakat, bolluk ve neşe sağlar. Kişiye başarı ve cesaret verir.

Florit, daha çok çocukların ya da sınava giren kişilerin kullanmasına yönelik bir taştır. Dikkat dağılmasını önler. Huzur verir ve başka taşlar ile kullanılması asla önerilmez. İnci de aksesuar amaçlı kullanılır. Asaletin sembol taşı haline gelmiştir. Kişiye huzur ve mutluluk verir. Mercan, cilt hastalıklarına etkilidir. Evde huzur ve bereketi sağlar. Kişinin zekasını kuvvetlendirir. Safir taşı, güven eksikliği olanlara birebirdir. Kişiye sevgi hissi verir. Duygu yoğunluklarından kurtarır. Yakut, hoşgörü sağlar. Zümrüt, duyguları dengeler, bolluk, sevgi gibi olumlu şeyler sağlar. Zümrüt de yine bolluk ve sevgi taşı olarak bilinir.

 

 

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN