Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

dolamit-tasi-fiyat

DOLAMİT TAŞI VE KULLANIM ALANLARI

Ülkemizde en çok kullanılan taşlardan biri olan dolamit kalsiyum artı magnezyum kompleksinden oluşan bir mineraldir esasında. Ülkemizde çokça kullanım alanı bulunmaktadır fiziksel ve kimyasal yapısından dolayı dolamit 30 dan fazla alanda kullanılmaktadır.

En fazla beton yapı ve özellikle yol inşaatlarında karayolu demiryolu inşaatlarında çok fazla tercih edilmektedir. Bu alanlarda sıklıkla tercih edilmesindeki sebep fiziksel ve kimyasal yapısıdır. Özellikle kimyasal yapısı gereği ziraat ve gübre yapımı ve toprak ıslahında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca dolamit taşı fiyat olarak daha uygun olduğu için bireyler arasında çokça tercih edilmektedir.

            Dolamit taşı fiyat olarak uygun olduğu kadar kullanım alanı olarak da bir hayli geniştir. Özellikle başta boya olmak üzere kimya sanayi doğu sanayi filtrasyon işlemleri demir çelik sanayi gibi sektörlerde sıkça kullanılmaktadır. Demir çelik sanayi’nde asıl görevi cüruf yapıcı flux olarak kullanılmasıdır. Son zamanlarda ise ateşe dayanıklı tuğla yapımında sıkça kullanılmaktadır. Geçmiş dönemlerde de T.D.Ç işletmelerinde kullanılmıştır.

Özel mineral Türkiye’de de uzun yıllardır bulunmaktadır ve coğrafik olarak da Türkiye’de çok yaygındır. Özellikle kireçtaşından kaç yıl yerini almasıyla oluştuğundan 2 kayaç yaş grubu da bir arada bulunan yüzeylerde sıkça rastlanır. Kullanacağınız dolamit taşı fiyat ve kalite güvencesiyle firmamız tarafından ayağınıza getirilebilir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tuttuğumuzdan bu taştan hayal ettiğiniz biçimde faydalanacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN