Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

dolamit-tasi-fiyatlari

DOLAMİT TAŞI VE FİYATLARI

Magnezyum ve kalsiyum karbonat bileşimlerinden meydana gelen dolamit, endüstri açısından önemli bir mineraldir. Mekânların iç ve dış dekorasyonları gibi çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir.

Dolamit taşları, içerisinde yer alan bileşimlerden dolayı, genellikle beyaz renklidir ancak; dekorasyon amaçlı kullanımlar için farklı renklerde de satışa sunulmaktadır. Bu taşlardan küçük ve yassı olanlar, çoğunlukla bahçe dekorasyonları için tercih edilmektedir. Ayrıca ücret olarak bakıldığında da dolamit taşı fiyatları oldukça uygundur.

Doğal taşlardan biri olan dolamit taşı fiyatları için firma olarak, uygun seçenekler oluşturmaktayız. Boyutları; 1-3 cm, 3-5 cm ve 5-7 cm arasında değişen taşların birim fiyatı oldukça uygundur. Kolayca satın alıp, kullanabileceğiniz dolamit taşı fiyatları belirlenirken, istenen ebatlar ve ağırlık özellikleri göz önüne alınmaktadır. Dolamit taşlarını kullanacağınız alana göre seçmeniz önemlidir. Bu şekilde yapılan uygulamalarda, çok daha orantılı bir görünüm elde edilmektedir.

Türkiye ve dünyada oldukça geniş bir alanda bulunan dolamit, rezerv sorunu olmayan bir mineral olması bakımından her yerde üretilebilmektedir. En çok dolamit üreten ülkelerin başında ise, ABD gelmektedir. Bunun dışında, Belçika, Avusturya, İngiltere, İspanya, Polonya, Japonya, Brezilya, Kanada, Avustralya ve Almanya ülkelerinde de yaklaşık olarak bir milyon tonun üzerinde dolamit üretimi yapılmaktadır.

Dolamit taşları doğadan elde edilmektedir. Bu nedenle malzeme boyutlarında farklılıklar gözlenmesi mümkündür. Genellikle iç ve dış mekânların dekorasyonunda kullanılan dolamit taşlarını akvaryumda, cam vazo içinde, saksı diplerinde de süsleme taşı olarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN