Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

peyzaj

PEYZAJ VE DOĞAL YAŞAM SİZLERLE

Güzel bir ortamda, huzur içerisinde yaşayabilmek için çevrenin güzel olması gerekir ve peyzaj akla gelir. Ortamın güzel olması bizimde pozitif olmamızı sağlar. Çevreyi güzelleştirmek için çaba sarf etmek gerekir.

Peyzaj öyle kolay bir iş değildir. Hangi bitki hangi toprak yapısına uygundur? Eğer toprağınız yumuşak ise, suyu çabuk geçiriyor işe mantarı oluşumlar fazla olur. Ona göre bitki seçilir. Bu yüzden hangi bitki nerede iyi gelişim gösterip, uyum sağlar bunları incelemek gerekir. Çok rüzgar alan yerlere zarar görecek bitkiler dikilmemelidir. Aksi takdirde bitkiler ölebilir ve mevsimi olsa bile çiçek almazlar. Her bitkinin kendine has özellikleri vardır. Bazıları soğuğa dayanıklı değildir, bazıları yarı gölge ister, bazıları ise tam gölge.

Örnek vermek gerekirsek; mine, kırmızı adaçayı, sardunya, kadife, yaban gülü, süs tütünü gibi bitkiler güneşi sever. Küpe çiçeği, sardunya, begonya, katmerli begonya, çanta çiçeği, petunya, adaçayı ise yarı gölge ister. Böylece bitkilerimiz daha iyi gelişip verimli olurlar. İstanbul peyzaj size bu imkanları sunuyor. Bahçenizi baştan sona inceleyip ne yapılması gerektiğine karar veriyor. Üstelik sizin istekleriniz doğrultusunda oluyor her şey. Siz hangi bitkileri sevdiğinizi söylüyorsunuz.

Ona göre tasarlama yapılım planlar çıkartılıyor. Herkes ister bahçesine girince mis gibi yasemin kokuları hissetmeyi, huzur içerisinde bahçesinde dolaşmayı, salıncağında oturup dinlenmeyi veya masasında rahatça kitap okuyabilmesi. Biz İstanbul peyzaj olarak size bunları sunuyoruz. Huzur içince, ferah bir nefes almanızı, doğa ile iç içe olmanızı sağlıyoruz. Siz isteyin biz yapalım. Kuş cıvıltıları, mis gibi dalından koparılan meyveler, rengarenk çiçekler bunlar herkesin hayali. Gerçekleştirmek zor değil. Aynı zamanda iç mekan peyzajınızı da yapabilir istediğiniz bitkiler ile dekore edebiliriz.

Artık onun bunun bahçesine, bitkilerine imrenmek yok. Başkalarının bahçelerini seyretmekle kalmayın sizin bahçenizi de tasarlayalım. Sizde ferah bir ortamda doğa ile iç içe yaşam sürün. Hayal ettiğiniz bahçeye kavuşmak için İstanbul peyzaj her zaman sizlerle. Siz isteyin huzuru ve doğayı ayağınıza getirelim.

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN