Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

patlatma-tas-cesitleri

Günümüzde patlatma taşlar iç ve dış mekan kaplamalarında bulunduğu ortama estetik katmak ve etkili bir görünüm kazandırmak amaçlı kullanılıyor. Mimarlar tarafından tercih edilen patlama taş çeşitler, ustalar tarafından kullanım amaçlı yontuluyor ve hazırlanıyor. Patlatma taş çeşitlerinin en önemli özellikleri özgün olmaları ve doğal olmalarıdır. Patlatma taş çeşitleri; kalker, traverten, mermer, konglomera, granit, gre, porfir, bazalt-trakit, volkan tüfleri ve andezittir.

Her taşın kendine özgü bir özelliği vardır. Kalker bol bulunur ve kolay şekillenir, traverten iyi cila tutar, mermer sert iyi cila tutabilen ve işlenebilen bir taştır, konglomera büyük taş parçalarının doğal bağlayıcılığı sayesinde oluşmuş bir taştır, kre kum tanelerinin doğal bağlayıcılığı ile oluşmuştur, granit çok sert harca iyi yapışmayan ve kolay işlenemeyen bir taştır, porfir az bulunur ancak binalar için en iyi patlatma taş çeşitleri arasındadır, bazalt-trakir bina zeminleri için uygun olan bir taştır çok serttir, yontulması zordur, volkan tüfleri kolay yontulabilir ve hafif gözeneklere sahiptirler, andezit porfir gibi iyi bir taştır kolay işlenir estetik görünüşe sahiptir ve çok kullanılır.

Patlatma taş çeşitleri oldukça farklı yerlerde kullanılabiliyor. Doğal olmaları iç mekan tasarımlarında çok hoş bir görüntü sağlıyor. Artık hemen hemen her yerde bu taşları görebilmek mümkün. Bu taşlar ortamın atmosferini şıklık yönüyle etkiliyor ve her şeyden çok dikkat çekiyor. Doğal taşlar genelde 30×30 üretilir, fileli ya da filesiz satılabilir. Dekorasyon amaçlı kullanılır. Kullanım sırasında kullanım zemini önemlidir. Bu taşlar birbirine geçmeli olarak kullanılır.

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN