Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

peyzaj-taslari

Peyzaj, bakılan yer veya manzara demektir. Bu da peyzaj mesleği etrafında yapılan faaliyetlerin diğer meslek gruplarıyla ilişkili olduğunu gösterir. Bunların başında da mimari, şehir planlamacılığı, coğrafya ve tabi ki güzel sanatlar olarak gelir. Güzel sanatla ilişkisi en göze çarpan olandır. Zira peyzaj manzaralarına bakıp da etkilenmeyen, onda bir güzellik bulmayan insan yoktur.

Peyzaj iki önemli medeni konuyu bir arada sentezleme başarısı gösterir. Bunlar doğa ve kültürdür. Her ikisine verilen önem medeniyetin temelinin sağlamlığını gösterir. Bunun güzel bir yansıması da peyzajda kendini gösterir. Örneğin İtalya’daki peyzaj ile Türkiye’ninki aynı değildir. Zira ülkemizdeki peyzajda kullanılan endemik bitkiler, doğal güzellikler ve kültürel mimari çalışmalar, hatta doğal taş özellikleri başka ülkelerden farklı olacaktır. Tabi bu noktada peyzaj taşları da bunların estetik üslubunu belirleyecektir.

Peyzajın kendi içinde sınıflandırması da mevcuttur. Doğal peyzajda tabiattaki nesneler dikkate alınarak düzenleme yapılır. Kültürel peyzaj ise kırsal peyzaj, kentsel peyzaj, endüstri peyzajı, yol peyzajı, orman peyzajı ve turistik peyzajı gibi farklı formatlarda sunulabilir. Tabi aralarında karma bir sentezle peyzaj uygulaması da söz konusu olabilir. Firmamızdan çok değişik doğal taşlardan oluşmuş peyzaj taşları temin etmeniz mümkündür.

Uygun fiyatlı bu ürünlerimizin kalitesinden çok memnun kalacaksınız. Peyzaj taşları; dolamit, çakıl taşı, falez, black angel kaya taşları, nehir taşı, granit, kayrak, küp taş, gnays kayası gibi farklı doğal taş türlerinden oluşmaktadır. Ürünlerimizi çok beğeneceksiniz.

 

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN